Cieszyński portal sportowy - strzelectwo

Wyniki zawodów strzeleckich
18.07.2019
Strzelnica "Hubertus" Goleszów

23 czerwca 2019 roku na strzelnicy "Hubertus" w Goleszowie zostały przeprowadzone zawody strzeleckie "O Puchar Burmistrza Miasta Cieszyna", które zorganizowała Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowo - Miejski w Cieszynie. Udział w zawodach wzięli zawodnicy posiadający licencję PZSS.

Aleksandra Moiczek zwyciężyła w klasyfikacji młodzieży szkolnej dziewcząt. W klasyfikacji mężczyzn najlepszy okazał się Ryszard Moiczek, który zdobył 185 punktów na 200 możliwych. Drugie miejsce zajął Marcin Kawulok (169/200 pkt.), natomiast na ostatnim miejscu podium uplasował się Zdzisław Zawada (166/200 pkt.). W klasyfikacji 50+ zwyciężył Erwin Mrózek, drugie miejsce zajął Janusz Michalik, a trzecie miejsce zajął Władysław Obracaj

Szczegółowe wyniki znajdują się w galerii. Wręczenie nagród dla najlepszych strzelców, odbędzie się 30 lipca 2019 roku o godz. 15.00 w cieszyńskim Ratuszu w sali 126 na I piętrze. Zapraszamy!

Zawody "O Puchar Burmistrza Miasta Cieszyna" były ostatnimi w cyklu zawodów "O Tytuł Najlepszego Strzelca Miasta Cieszyna z broni bocznego zapłonu wiosna 2019". Oprócz tych zawodów na ten cykl składały się jeszcze:

- zawody na rozpoczęcie sezonu 2019 (17.03.2019)

- zawody "O Puchar Skarbnika LOK C-n" (24.03.2019)

- zawody "O Puchar Prezesa ZP-M LOK C-n" (14.04.2019)

- zawody "O Puchar z okazji dnia Zwycięstwa" (12.05.2019)

- zawody "O Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Cieszyna" (26.05.2019).

W kategorii uczniowie dziewczęta zwyciężyła Aleksandra Moiczek, która zdobyła łącznie 334 punkty. Drugie miejsce przypadło Wiktorii Witas (217 pkt.), a trzecie miejsce zajęła Kinga Białożyt (215 pkt.). W kategorii uczniowie chłopcy najlepszym strzelcem okazał się Oskar Kotuszyński (331 pkt.) Na drugim miejscu podium stanął Piotr Pilch (322 pkt.), a na najniższym stopniu podium znalazł się Marcin Dadok (167 pkt.). W kategorii seniorzy kobiety zwyciężyła Magdalena Panek (542 pkt.), drugie miejsce zajęła Ewelina Wychadańczuk (432 pkt.), a trzecie miejsce ustrzeliła Paulina Mrozek (254 pkt.). Natomiast w kategorii seniorzy mężczyźni najlepszym strzelcem z broni bocznego zapłonu okazał się Seweryn Kędzior (759 pkt.). Drugie miejsce przypadło Ryszardowi Moiczkowi (740 pkt.), a trzecie Leszkowi Machejowi (656 pkt.).